اخبار > دانشگاه یاسوج در لیست فعال ترین دانشگاه ها در بخش های عمرانیدوشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٦ :: ١٠:٥٩

دانشگاه یاسوج در لیست فعال ترین دانشگاه ها در بخش های عمرانی

دانشگاه یاسوج در لیست فعال ترین دانشگاه ها در بخش های عمرانی

دانشگاه یاسوج در لیست فعال ترین دانشگاه ها در بخش های عمرانی

معاون اداری _ مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، ۱۴۰ طرح عمرانی به ارزش ۵۹۰ میلیارد تومان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی  دانشگاه به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، عسکریان ابیانه معاون اداری _ مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد: به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور مسئولان وزارت علوم و مدیران کشوری و استانی، 140 طرح عمرانی به ارزش 590 میلیارد تومان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به بهره برداری می‌رسد.

وی گفت: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف ساخت فضای آموزشی، خوابگاهی، ورزشی، سلف سرویس، فرهنگی، اداری و کمک آموزشی است.

عسکریان ابیانه افزود: دانشگاه پیام نور در سراسر کشور با 26، دانشگاه‌های یاسوج، بجنورد و جامع علمی کاربردی با 8، دانشگاه هرمزگان با 6 و دانشگاه یزد با 5 پروژه بیشترین تعداد پروژه‌ها را در اختیار دارد.

مدیر دفتر پروژه های عمرانی دانشگاه  یاسوج در تکمیل این خبر گفت: دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست  با زیربنای 11 هزار متر مربع،دانشکده فنی و مهندسی با زیربنای 13 هزار متر مربع، مجتمع کلاس های درسی با زیر بنای 6500 مترمربع  ،ساختمان مرکزی با زیربنای 4500 مترمربع،زمین ورزشی روباز با مساحت 10000 متر مربع،ساختمان چند منظوره با زیر بنای 1500 متر مربع ، سوله ورزشی با زیر بنای 1600 متر مربع و سر در دانشگاه و محوطه سازی پیرامون آن از جمله پروژه های فعال عمرانی دانشگاه در حال حاضر میباشد.

به گفته وی  دانشکده منابع طبیعی و ساختمان مرکزی آماده بهره برداری است و پیش از این نیز با حضور مسوولین کشوری استخر سرپوشیده دانشگاه افتتاح شده بود.

دکتر محمد غلامی اضافه کرد:پروژه هایی با زیر بنا و یا مساحت بالای 1500 مترمربع در گزارش وزارت علوم آمده است و این در حالی است که با احتساب پروژه های زیر 1500 متر مربع دانشگاه یاسوج از جمله آشپزخانه صنعتی،بازارچه دانشجویی،سالن بدنسازی،محوطه سازی خوابگاهها و چندین پروژه دیگر بدون شک در ردیف اول فعال ترین دانشگاه ها در بخش عمران و ساخت و سازقرار خواهیم گرفت .

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به آمار پروژه های فعال و قابل بهره برداری دانشگاه یاسوج در شرایط فعلی پروژه های عمرانی وزارت علوم ،دانشگاه یاسوج از جمله دانشگاههای پیشرو میباشد که پیش بینی میشود در نسبت زیربنای در حال ساخت به کل زیربنای ساخته شده در گذشته به عدد قابل توجه و برجسته ای دست پیدا کنیم.