اخبار > نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج و رایزن فرهنگی اتریشيکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩ :: ١٣:١٥

نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج و رایزن فرهنگی اتریش

نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج با رایزن فرهنگی سفارت اتریش در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه یاسوج برگزار شد.

نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج و رایزن فرهنگی اتریش

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با حضور سفیر کشور اتریش در شهریور ماه سال جاری در یاسوج، با رایزنی رئیس دانشگاه یاسوج، توافقی مبنی بر حضور رایزن فرهنگی سفارت اتریش در دانشگاه یاسوج انجام شد در پی آن روز یکشنبه خانم دکتر بیرگیت گشیر رایزن فرهنگی اتریش با پیگیری دفتر همکاریهای بین المللی در دانشگاه یاسوج حضور یافته و با مسئولان دانشگاه نشست مشترکی را برگزار کرد.


رئیس دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: از زمان جنگ تحمیلی، خاطرات خوبی از دوستی کشور اتریش با ایران در اذهان مانده و مراودات مطلوبی نیز بین دو کشور برقرار هست.

دکتر احمد عریان افزود: با توجه به رشد دانشگاه یاسوج در رنکینگهای بین المللی و کسب جایگاه مطلوب در عرصه علمی بین المللی و گفتگو با مقام عالی سفارت اتریش در سفر چندی پیش به استان، تمایل به همکاری مشترک وجود داشت.

وی ادامه داد: دانشگاه یاسوج می تواند مراودات علمی در حوزه های گردشگری، کشاورزی، گیاهان دارویی و فرهنگی با دانشگاههای اتریش داشته باشد و امیدواریم حضور خانم گشیر رایزن فرهنگی سفارت اتریش در یاسوج به عنوان نقطه عطفی در گسترش این روابط باشد.


رئیس دانشگاه یاسوج تاکید کرد: همچنین این آمادگی وجود دارد که در زمینه تبادل استاد، دانشجو،ارائه مقالات و سمینارهای علمی مشترک همکاری متقابل صورت گیرد.

دکتر عریان با ارایه پیشنهادهایی گفت: از رایزن فرهنگی میخواهیم تا زمینه حضور مسئولان چنددانشگاه اتریشی را در دانشگاه یاسوج چه به صورت حضوری و یا مجازی فراهم نماید.

وی بیان داشت: سفارت اتریش می تواند در زمینه ارایه دوره های مشترک کوتاه مدت آموزش و تدریس اساتید و همچنین انعقاد تفاهمنامه های همکاری بین دانشگاههای دو کشور کمک شایانی داشته باشد.

دکتر بیرگیت گشیر رایزن فرهنگی سفارت اتریش در این نشست گفت: سفیر اتریش علاقه زیادی به گسترش مراودات علمی و فرهنگی بین دو کشور دارد.

وی ادامه داد: به عنوان رایزن فرهنگی اینجا حضور دارم تا روابط بین دانشگاهها و مراکز علمی و فرهنگی دو کشور را برقرار کنم.


دکتر گشیر افزود: خوشحالم که روابط و مراودات اتریش و ایران در طول قرنها به صورت مطلوب و دوستانه بوده است.

وی گفت: همه پیشنهادها و خواسته های دانشگاه و اساتید در نامه ای رسمی به سفارت ارسال شود تا با بررسی دقیق زمینه همکاری های متقابل، برنامه اجرایی آن نیز پیگیری شود.

در این نشست دکتر موسایی معاون آموزشی دانشگاه یاسوج گزارشی از وضعیت دانشگاه را ارایه داد.


همچنین دکتر جعفری از اساتید دانشکده کشاورزی گزارشی در خصوص گیاهان دارویی استان و راههای همکاری برای تولید و فراوری مشترک و صادرات آن به اتریش ارائه داد.

برگزاری این نشست حاصل پیگیریهای دفتر همکاری های بین المللی دانشگاه یاسوج بود که وظیفه تدوین پیشنهادها و ارسال آن به سفارت اتریش را نیز بر عهده دارد.


در پایان این نشست کتاب هایی شامل مجموعه تصاویر منتخب مناطق دیدنی و گردشگری یاسوج از سوی رئیس دانشگاه یاسوج به دکتر گشیر رایزن فرهنگی سفارت اتریش اهدا شد.


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA