اخبار > هفتمین یادمان بنیانگذار دانشگاه یاسوج برگزار شدشنبه ٣٠ دی ١٣٩٦ :: ١٣:١٨

هفتمین یادمان بنیانگذار دانشگاه یاسوج برگزار شد

هفتمین یادمان بنیانگذار دانشگاه یاسوج برگزار شد

هفتمین یادمان بنیانگذار دانشگاه یاسوج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به پاس گرامیداشت زحمات مرحوم دکتر عسکریان بنیانگذار فقید دانشگاه یاسوج ویژه برنامه‌ای در سالن اجتماعات دکتر عسکریان این دانشگاه برگزار شد.

بر پایه این گزارش در ابتدا مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج با اشاره به اهمیت برگزاری چنین برنامه‌‎هایی گفت: نکوداشت مقام اساتید و معلمین در واقع گرامیداشت مقام والای علم و عالم است.

رئیس دانشگاه یاسوج نیز در این یادمان با اشاره به وجود دو خصیصه تعهد و صداقت در شخصیت مرحوم دکتر عسکریان اضافه کرد:  سخت ترین مرحله انجام هر کاری شروع و بنیاد نهادن آن کار است و بنیانگذاری دانشگاه یاسوج در آن شرایط سخت اقتصادی کاری بزرگ و قابل ستایش است.

وی گفت: اگر چه این برنامه‌ها در حد وشأن مقام انسانهای فرهیخته‌ای چون مرحوم دکتر عسکریان نمی‌باشد اما انجام وظیفه مختصری است برای آنکه همگان بدانیم قدر این زحمات بایستی ادا شود و بدون شک خدمت صادقانه و صداقت دکتر عسکریان در تاریخ این دانشگاه ماندگار و جاودانه خواهد ماند.

امام جمعه موقت یاسوج نیز با اشاره به اجرای موفق کنگره مرحوم آیت الله ملک حسینی (ره) در دانشگاه یاسوج از هیأت رئیسه دانشگاه و به ویژه رئیس دانشگاه یاسوج به خاطر برگزاری چنین برنامه‌هایی تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی اعظم احترام به دانشمندان معتقد و باورمند را که در مسیر مبارزه با جهل گام بر می‌دارند احترام به ذات حضرت حق دانست و گفت: براساس روایات و احادیث علمی که با عمل همراه است مفید و سازنده است که شخصیت‌های برجسته‌ای همچون مرحوم بهمن بیگی و دکتر عسکریان در زمره این عالمان هستند.

 وی برجستگی خاص شخصیتی مرحوم دکتر عسکریان را بیان داشت و اذعان داشت: آن مرحوم به معنای واقعی خود را شکسته بود و در عین حالی که رئیس دانشگاه و عضو هیأت علمی دانشگاه بود متواضع و فروتن بود .

وی ادامه داد ویژگی بارز دیگر رئیس فقید دانشگاه یاسوج حضور در مساجد و شرکت در نمازهای جماعت بود که این ویژگی مورد تاکید بزرگان دین می باشد.

امام جمعه موقت یاسوج کسب رتبه 14 دانشگاه در میان 70 دانشگاه جامع کشور را کاری ارزشمند خواند و از همه تلاشها در این زمینه تشکر کرد.

وی در پایان با  قدر دانی مجدد از زحمات مسئولین دانشگاه یاسوج در برگزاری این برنامه خواستار نکوداشت پیشکسوتان تعلیم و تربیت در دانشگاه یاسوج شد.

سخنران پایانی این یادمان دکتر لشنی زادگان از اعضای هیأت علمی دانشگاه بود. این عضو هیأت علمی دغدغه اصلی مرحوم دکتر عسکریان را خدمت به زادگاه و موطن اصلی خویش خواند و گفت: توسعه فیزیکی و ارتقا و جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه از جمله کارهای بزرگ و بنیادین ایشان در زمان حیات بود.

دکتر لشنی زادگان اضافه کرد: اگر چه گرفتن اعتبارات عمرانی در آن سالها کار سخت و طاقت فرسایی بود اما در بیشتر مواقع رشد اعتبارات عمرانی در دانشگاه یاسوج بیشتر از میانگین کشوری بود و همین مسئله باعث شد اکثر پروژه ها در زمان مرحوم دکتر عسکریان کلنگ زنی شود.

وی در ادامه اظهار داشت: مرحوم دکتر محسن عسکریان انسانی خوش قلب، مهربان و بدون کینه بودکه راستگویی و انتقاد پذیری نیزاز جمله صفات بارز شخصی ایشان بود.

وی در پایان اضافه کرد: در خصوص شخصیت سازمانی آن فقید باید گفت: ایشان همواره منافع دانشگاه را بر منافع شخصی ترجیح می داد و ارتقا دانشگاه از جمله اولویت های ایشان بود.

 در پایان این برنامه نیز از خانواده مرحوم دکتر عسکریان تقدیر و تشکر بعمل آمد.