اخبار > پیام رییس دانشگاه یاسوج به مناسبت گرامیداشت هفته بسیجشنبه ٢٩ آبان ١٤٠٠ :: ١٣:٥٠

پیام رییس دانشگاه یاسوج به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

رئیس دانشگاه یاسوج طی پیامی، فرا رسیدن هفته بسیج را تبریک گفت .

پیام رییس دانشگاه یاسوج به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

 

 

                                          باسمه تعالی

فرا رسیدن هفته بسیج را به تمامی بسیجیان غیور عرصه های علمی، فرهنگی و دانشگاهی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

در هنگامه ی نوپایی انقلاب که دسیسه های دشمنان از شرق و غرب آغاز شده بود، معمار کبیر انقلاب با دور اندیشی و ژرف نگری دستور تشکیل و سازماندهی نهادی را دادند که امروزه به نام بسیج به اوج بالندگی رسیده است.

همان روز نخست، جوانان و دانشجویان در شکل گیری و پیشبرد فعالیت این سازمان مقدس فعال شدند و در جبهه های جنگ تحمیلی از کیان ملی، عقیدتی و سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن عزیز پاسداری کردند.

دانشجویان و دانشگاهیانی که فرماندهی جنگ را بعهده گرفته و تمام معادلات جنگ های کلاسیک اهریمنان را بهم ریختند. دانشگاهیانی که علم و شهادت را در هم آمیختند تا شجره طیبه ی بسیج را بارور کنند.

نهاد مقدسی که اینک در عرصه های سازندگی، تولید علم و صنایع مختلف فعالیت می کند و همچنان در پاسداری از آرمان های انقلاب، بیدار و هوشیار است .

گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای دانشجو و دانشگاهی بویژه دانشمندان عرصه های هوافضا و هسته ای که جان خود را فدای مردم، انقلاب و نظام کردند و به روان پاک و مطهر همه شهدا درود می فرستم و ادای احترام می کنم.

ضمن گرامیداشت و تبریک این هفته مقدس برای همه جانبازان، آرزوی سلامتی و برای همه بسیجیان عزیز بویژه دانشگاهیان توفیق الهی مسالت می نمایم .

 

دکتر بهادر کرمی

رییس دانشگاه یاسوج