اخبار > نشست سرپرست دانشگاه یاسوج با مدیرکل دادگستری استانچهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧ :: ١٤:٢٢

نشست سرپرست دانشگاه یاسوج با مدیرکل دادگستری استان

نشست سرپرست دانشگاه یاسوج با مدیرکل دادگستری استان

نشست سرپرست دانشگاه یاسوج با مدیرکل دادگستری استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست سرپرست دانشگاه یاسوج و مدیر کل دادگستری استان برگزار شد.

سرپرست دانشگاه یاسوج در این دیدار گفت:

دانشگاه یاسوج، دانشگاه مادر استان است و وظیفه نظارت و ارزشیابی و هدایت آموزشی موسسات آموزش عالی استان بر عهده این دانشگاه است.

دکتر عریان ادامه داد: بررسی علمی مشکلات قضایی، مطالعات پیشگیری ازوقوع جرم و کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله مسائل و موارد همکاری دو سازمان می‌تواند باشد.

وی با اشاره به توان اعضای هیات علمی دانشگاه خواستار برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت قضات و دادیاران در دانشگاه یاسوج شد.

دکتر احمد عریان ایجاد شعبه تخصصی ویژه آموزش عالی در دادگاه‌های استان را خواستار شد.

وی اظهار داشت: دانشگاه در رونق دادن به توسعه استان موثر است اما نگاه‌ها به دانشگاه توسعه محور نیست و همین مساله باعث بروز بسیاری از مشکلات قضایی برای دانشگاه شده است.

مدیر کل دادگستری استان نیز در این دیدار، با اظهار خرسندی از برگزاری این نشست گفت: از زمان ورودم به استان در انتظار تشکیل چنین جلسه‌ای بودم و خوشحالم که برای اولین‌بار یک مسئول دانشگاهی آغازگر این تعامل و همدلی است.

وی اظهار داشت: در قانون و در شریعت، جایگاه دانش و دانش‌پژوهی بسیار مهم دیده شده‌است و بنده انتظار داشتم کمیسیون‌های مشترک همکاری قبل‌تر از اکنون شکل می‌گرفت.

دکتر مزارعی با استقبال از پیشنهادات سرپرست دانشگاه یاسوج تصریح کرد:

از ظرفیت دانشگاه بهتر و بیشتر استفاده خواهیم کرد و پس از تشکیل کارگروه مشترک و انعقاد تفاهم‌نامه این ارتباطات به مراتب بیشتر خواهد شد.