اخبار > شورای نظارت بر خوابگاههای دانشجویی مرجع صدور مجوز فعالیت استدوشنبه ٢٨ دی ١٣٩٤ :: ١٠:٤١
دکتر نیکدل:

شورای نظارت بر خوابگاههای دانشجویی مرجع صدور مجوز فعالیت است

شورای نظارت بر خوابگاههای دانشجویی مرجع صدور مجوز فعالیت است

شورای نظارت بر خوابگاههای دانشجویی مرجع صدور مجوز فعالیت است

معاون دانشجویی دانشگاه یاسوج با اعلام این خبر گفت: براساس تفاهم نامه‌ای بین ناجا ، وزارت علوم و صنندوق رفاه منعقد شد که از این پس مجوز و نظارت بر خوابگاههای دانشجویی استان‌ها بر عهدۀ شورای نظارت بر خوابگاههای دانشجویی با حمایت اداره اماکن و مراجع قضایی می باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر فریبرز نیکدل در جلسه شورای نظارت و ارزیابی خوابگاههای خودگردان دانشجویی اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته، ریاست این شورا بر عهده معاونت دانشجویی دانشگاه یاسوج است و مدیر دانشجویی دانشگاه یاسوج به عنوان دبیر این شورا فعالیت می کند.

نیکدل بیان داشت: دانشگاه آزاد و پیام نور به عنوان دانشگاه ناظر و دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه منتخب این شورا انتخاب شده و پلیس اماکن و نمایندگان فرمانداری و استانداری نیز به عنوان اعضای این شورا فعالیت می کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج با اشاره به تعیین بازه زمانی برای اخذ مجوز از این شورا گفت: مالکین محترم خوابگاههای استانی با مراجعه به شورای نظارت و بر اساس دستورالعمل اعلام شده باید استانداردهای لازم را رعایت کرده تا از سوی این شورا مجوز فعالیت آنها صادر شود.

وی ادامه داد: در صورتیکه مالکین در این بازه زمانی مجوز لازم را اخذ نکنند و یا شرایط اخذ مجوز را نداشته باشند اداره اماکن نسبت به پلمپ آن خوابگاه اقدام می کند.

گفتنی است در سالهای گذشته مالکین برای اخذ مجوز پس از تأیید و بررسی دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر جهت اخذ مجوز باید به صندوق رفاه کشور در تهران مراجعه می‌کردند که با پیشنهاد دانشگاهها در سال جدید و تشکیل شورای نظارت بر خوابگاههای خودگردان برای اخذ مجوز به این شورا در مراکز استان مراجعه شود و نیازی به مراجعه به تهران و مشکلات ناشی از بعد مسافت و غیر نمی باشد.