اخبار > سایت مرکزی کامپیوتر دانشگاه یاسوج افتتاح شد/توسعه مرکز محاسبات سریع دانشگاهدوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ :: ١٥:٤٣

سایت مرکزی کامپیوتر دانشگاه یاسوج افتتاح شد/توسعه مرکز محاسبات سریع دانشگاه

سایت مرکزی کامپیوتر دانشگاه یاسوج افتتاح شد/توسعه مرکز محاسبات سریع دانشگاه

سایت مرکزی کامپیوتر دانشگاه یاسوج افتتاح شد/توسعه مرکز محاسبات سریع دانشگاه

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج، رئیس دانشگاه به اتفاق جمعی از معاونین و مدیران این دانشگاه با حضور در محل کتابخانه بهمن بیگی سایت خوارزمی دانشگاه را افتتاح نمود.

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه در این خصوص گفت: فضای فیزیکی این سایت قبلا کاربری خاصی نداشت و در زمره فضاهای بلا استفاده محسوب می شد .

وی افزود: اکنون با تلاش دفتر طرحهای عمرانی دانشگاه این فضا به مجموعه فضاهای مفید دانشگاه اضافه شده است.

دکتر علی اکبر نیکوکار تصریح کرد: مساحت چهارصد متر مربع با ظرفیتی بالغ بر دویست و پنجاه کامپیوتر و همچنین فضای تفکیک شده خواهران و برادران از جمله ویژگیها و مشخصات این سایت است.

وی افزود: صدو پنجاه دستگاه فعال در این سایت وجود دارد که در آینده نزدیک یکصد دستگاه کامپیوتر دیگر  نیز اضافه خواهد شد.

دکتر نیکوکار تاکید کرد: این سایت که در واقع سایت مرکزی دانشگاه محسوب می شود ،مختص دانشجویان کارشناسی است و سایت های موجود در دانشکده ها صرفا به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اختصاص دارد.

مدیرفناوری اطلاعات دانشگاه همچنین از توسعه مرکز محاسبات سریع دانشگاه خبر داد و گفت: توسعه این مرکز  با مبلغی بالغ  بر دویست و پنجاه میلیون تومان، دانشگاه یاسوج را در ردیف دانشگاه های برتر در حوزه محاسبات سریع و پردازش های سنگین و موازی قرار خواهد داد.

دکتر نیکوکار اضافه کرد: این مرکز هم اکنون با داشتن پنج node و صد وبیست هسته پردازش در حال فعالیت است که در طرح توسعه جدید تعداد node به عدد 9 و تعداد هسته به عدد 224 ارتقا یافته است

دکتر نیکوکار در پایان افزود: با افزایش ارتباط بین  node  ها بدون شک دانشگاه یاسوج در این حوزه شاخص خواهد شد.