اخبار > پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩ :: ١٤:٣٦

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه یاسوج در پیامی آغاز سال تحصیلی را تبریک گفت.

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰

به گزارش روابط عمومی، متن پیام دکتر احمد عریان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در پی می آید:

شروع مهرماه در هر سال برای هر فردی، یادآور خاطرات شیرین و ماندگار زندگی است. ماهی پر از شور و هیجان، همواره شور و نشاط از ویژگی‌های اساسی این آغاز بوده است. امسال آغاز مهر و طلوع خورشید علم و دانش با دیگر مهرهای گذشته تفاوت چشمگیری دارد. دست ها بسته است. آغوشهای گرم دوستان برای ابراز محبت جایی ندارد. فاصله‌ها زیاد شده و صدای هلهله  و شادی کودکان، نوجوانان و جوانان با ماسک‌های گوناگون فیلتر شده است. گلهایی که هر روز عطر خود را در فضای آموزشگاه‌ها پراکنده می کرد هنوز منتظرند تا در دستان فرزندان ایران به رقص در آیند، اما میهمان ناخوانده‌ای آمده و همه این شادی‌ها را با خود برده است. کرونا!!! 

این كوويد ١٩ مطمئن باشد آموزش فرزندان و آینده‌سازان ایران هیچگاه متوقف نخواهد شد. زیرا اساتید، خانواده‌ها و دانشجویان با همت و تلاش خود از آموزش، تحقیق و یادگیری پاسداری خواهند کرد و پرچم آن را بر فراز قله‌های دانش به دست آمده به اهتزاز در خواهند آورد.

در شرایط جدید راه‌ها را عوض خواهیم کرد و بهترین تصمیمات را خواهیم گرفت تا سلامتی فرزندانمان حفظ شده و آموزش‌هایمان هم متوقف نشود (به فضل الهی).

 عزیزان من: سال گذشته، سال افتخارات جهانی، منطقه‌ای و کشوری برای دانشگاه یاسوج بود، دانشگاهی که چند ده سال بیشتر از عمر آن نمی‌گذرد اینک به مرکزی علمی و قابل احترام تبدیل شده که همگان از دستاوردهای آن حیرت زده شده‌اند، بدون شک دسترسی به این جایگاه ، محصول سال‌ها تلاش و فعالیت چشمگیر اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویانی است که خستگی ناپذیر زحمت کشیده‌اند و من در همین جا از همه آنها قدردانی و سپاسگزاری می نمایم.

 امسال را باید با هوشیاری و برنامه ریزی مدیریت کرد تا سلامت همه ارکان دانشگاه حفظ شده و وظایف آموزشی، پژوهشی و و فرهنگى کم فروغ نگردد به همین منظور راه‌های آموزش مجازی و بستر آن در دانشگاه تقویت شده و انشاءالله با هماهنگی ستادهای سلامت و مبارزه با کرونا اوضاع کلی مملکت رصد خواهد شد تا تصمیمات مقتضی به موقع اتخاذ گردد. اگر چه دلمان برای همه فرزندان معنویم تنگ شده اما امیدواریم با رفع تهدیدات موجود، این مهم میسر گردد، انتظار این است که دانشگاه با تجربه‌ای جدید، قوی‌تر از سالهای گذشته رسالت خود را انجام داده و با تمام توان به سمت رشد و ترقی حرکت نماید. 

اینجانب آغاز سال تحصیلی را به همه دانشگاهیان به ویژه دانشجویان نوورود و خانواده های گرامی آنان تبریک می‌گویم و امیدوارم سالی پر از شور و نشاط و سلامتی داشته و همواره در مسیر کسب سعادت،  علم‌آموزی و رشد و تعالی معنوی و علمی ، مشمول عنایات ویژه پروردگار متعال قرار گیرید.

دکتر احمد عریان

رئیس دانشگاه یاسوج