اخبار > نشست رئیس مجتمع آموزش و پژوهش منطقه جنوب کشور وزارت نیرو با مسئولان دانشگاه یاسوجشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٧ :: ٠١:٤٨

نشست رئیس مجتمع آموزش و پژوهش منطقه جنوب کشور وزارت نیرو با مسئولان دانشگاه یاسوج

دانشگاه یاسوج دارای 32 گرایش در مقطع دکتری، 60 گرایش ارشد و 30 گرایش کارشناسی است که در رتبه بندی دانشگاههای جامع کشور توانست رتبه 11 را کسب کند.

نشست رئیس مجتمع آموزش و پژوهش منطقه جنوب کشور وزارت نیرو  با مسئولان دانشگاه یاسوج

نشست رئیس مجتمع عالی آموزش و پژوهش منطقه جنوب کشور وزارت نیرو با مسئولان دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: دانشگاه یاسوج از دانشگاههای نوپا کشور است که در همین مدت کوتاه فعالیت خود توانسته از در کشور و دنیا جایگاه خوبی را بدست آورد.

دکتر احمد عریان افزود: دانشگاه یاسوج دارای 32 گرایش در مقطع دکتری، 60 گرایش ارشد و 30 گرایش کارشناسی است که در رتبه بندی دانشگاههای جامع کشور توانست رتبه 11 را کسب کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه یاسوج دارای اساتید توانمند و نخبه است بیان داشت: بیش از 10 استاد برجسته ملی و بین المللی در این دانشگاه فعالیت می کنند که در ارجاع به مقالات، این دانشگاه در بین 3 دانشگاه برتر کشور قرار دارد.

وی به ارتباط ضعیف دانشگاه یاسوج با جامعه و صنعت در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: این عدم ارتباط باعث شده بود که علیرغم شایستگی و سرآمد بودن در منطقه، از پتانسیل دانشگاه در مسایل استانی و کشور استفاده مطلوب نشود.

وی به عقد تفاهمنامه های متعدد با دستگاههای استانی اشاره کرد و گفت: 56 تفاهمنامه و 12 قرارداد همکاری که شامل 50 طرح پژوهشی است با دستگاههای استانی عملیاتی شده است که معتقدیم توان و پتانسل دانشگاه بسیار بیشتر از این هست.

دکتر عریان به مرکز آموزشهای آزاد دانشگاه اشاره کرد و گفت: این مرکز در دانشگاه راه اندازی شده و شمولیت عام دارد و از کلاسهای ایمنی تا آموزش زبانهای خارجی در این مرکز تدریس و آموزش داده می شود.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه همه رشته های مورد نیاز وزارت نیرو در دانشگاه یاسوج وجود دارد تصریح کرد: امیدوارم حاصل این نشست تا یکسال آینده مطلوب هر دو طرف باشد و نتیجه خوبی به همراه داشته باشد.

رئیس مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی وزارت نیرو در جنوب کشور در این نشست گفت: دانشگاه یاسوج از دانشگاههای جوان کشور است که اساتید خوب و باانگیزه ای در آن فعالیت می کنند.

مهرداد حیدری ارجلو افزود: علم و دانش به سرعت نور در حال تغییر است و آموزش نیروی انسانی را ناگزیر می کند که دانشگاه در این راه می تواند کمک شایانی به ما کند.

وی ادامه داد: برای همکاری بهتر با دانشگاه دفتری در مجتمع عالی آماده شده که تا سال آینده راه اندازی می شود و هدف آن نیز کمک گرفتن از دانشگاه برای حل مسایل و مشکلات فنی حوزه آب و برق است.

دکتر حیدری پژوهشهای حوزه آب و برق را ناکافی دانست و گفت: دفتر پژوهش نیز راه اندازی شده و به دنبال فعال کردن مباحث پژوهشی دستگاههای زیر مجموعه هستیم تا از آن طریق بتوانیم با دانشگاه همکاری کنیم.

رئیس مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی آب و برق فارس افزود: این استان و منطقه جنوب می تواند در حوزه آبهای زیرزمینی به عنوان یک قطب در کشور شناخته شود تا از آن طریق سرمایه گذاری بیشتری در این حوزه صورت گیرد.

وی یکی از برنامه های مجموعه خود را شناسایی نخبگان و استعدادهای برتر و هدایت آنها به صنعت آب و برق دانست و گفت: این موضوع می تواند در آینده نیروهای نخبه را وارد صنعت آب و برق کند.

دکتر حیدری در پایان گفت: سیاستگذاری خوبی در زمینه استفاده مطلوب از ظرفیت دانشگاه انجام شده و امیدواریم با هم افزایی و همکاری مشکلات را حل کنیم و ارتباط مطلوبی بین دانشگاه یاسوج و صنعت آب و برق استان برقرار کنیم.

در ادامه این نشست برخی از اعضای هیئت علمی در خصوص راههای همکاری بحث و تبادل نظر کردند.