اخبار > عملیات اجرایی سردر دانشگاه یاسوج آغاز شديکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ :: ١٢:٥٣

عملیات اجرایی سردر دانشگاه یاسوج آغاز شد

عملیات اجرایی سردر دانشگاه یاسوج آغاز شد

عملیات اجرایی سردر دانشگاه یاسوج آغاز شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج عملیات اجرایی سردر این دانشگاه آغاز شد. مهندس حامد خلیلی کارشناس دفتر فنی دانشگاه یاسوج در رابطه با روند طراحی تا آغاز عملیات اجرایی سردر دانشگاه یاسوج  گفت: در ابتدا کارگروهی متشکل از اعضای دفتر فنی و رییس دانشگاه و برخی از اعضای هیئت علمی صاحب نظر در این حوزه تشکیل گردید.

وی ادامه داد: در طی روند طراحی سردر با مهم دانستن استفاده از الگوی معماری ایرانی اسلامی و همچنین  توجه به تکنولوژی های سازه ای نو از نمادهای فرهنگی منطقه نیز استفاده شده است.

مهندس خلیلی اضافه کرد: این سردر با ارتفاع ۱۸ متر و طول ۲۸ متر در حال ساخت می باشد و در طراحی سردر دانشگاه، ورود و خروجی سواره و پیاده ساماندهی گردید و استفاده از کاربندی ها بعنوان نمادی از معماری ایرانی- اسلامی از دیگر مشخصه های مورد توجه در طراحی سردر است.

کارشناس دفتر فنی دانشگاه یاسوج اظهار داشت: در طراحی محوطه پیرامونی سردر، پارکینگ ورودی ساماندهی گردید و همچنین فضایی بعنوان فضای انتظار با نام نظرگاه رو به رودخانه و پارک ساحلی لحاظ گردید.

وی گفت : فرم کلی سردر دانشگاه یاسوج دارای ویژگی های خاصی است که در جنوب کشور منحصر به فرد و میتواند معرف استان کهگیلویه و بویراحمد باشد است.

.

مهندس خلیلی با اشاره به تعیین پیمانکار پروژه اذعان داشت: عملیات اجرایی در مرحله بتن ریزی فنداسیون قرار دارد که انشاءالله با اتمام این پروژه، سردر دانشگاه یاسوج بعنوان نمادی در خور شان نام دانشگاه، خودنمایی خواهد کرد.

وی در پایان گفت: محاسبات این سازه پیچیدگی خاصی دارد به نحوی که پایداری این سازه نشان دهنده وجود علم و دانش در دانشگاه می باشد. از طرفی فرآیند و نحوه ساخت این سازه، تکنولوژی و هویت واقعی دانشگاه  را نشان میدهد.