اخبار > تا پایان دی ماه بحث همسان سازی اعضای هیأت علمی حل و فصل خواهد شدسه شنبه ٢ آذر ١٤٠٠ :: ١٣:٣٠
دیدار و گفتگوی ریاست محترم دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی

تا پایان دی ماه بحث همسان سازی اعضای هیأت علمی حل و فصل خواهد شد

هیأت ممیزه دانشگاه یاسوج با عضویت و ظرفیت اعضای هیأت علمی دانشگاه یاسوج ترمیم و اصلاح می گردد.

تا پایان دی ماه بحث همسان سازی اعضای هیأت علمی حل و فصل خواهد شد

شامگاه دوشنبه اول آذر ماه 1400 در ادامه­ ی دیدار ریاست محترم دانشگاه با اعضای هیأت علمی دانشکده­ ها ،از دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی بازدید و طی نشستی که بیش از دو ساعت به طول انجامید مسائل و مشکلات و توانمندی­ های این دانشکده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


در این جلسه آقای دکتر کرمی رئیس دانشگاه یاسوج ضمن تقدیر از حسن استقبال اعضای هیأت علمی و حضور فعال آنها در جلسه، با اشاره به هفته ی بسیج گفت: مدیریت پشت میز نشین نمی تواند مشکلات را حل کند بلکه باید با روحیه ی بسیجی و در صحنه بودن برای رشد و توسعه ی کشور تلاش کرد تا به نتیجه برسد.


وی با اشاره به روحیه ی مشورت پذیری خود اظهار کرد: من به تنهایی نمی توانم از نظر اجرایی و فکری کاری انجام بدهم بلکه نیازمند مشاوره، همفکری و هم افزایی شما اعضای محترم هیأت علمی هستم.

فرصت ها محدود است و زمان به سرعت خواهد گذشت باید با اتحاد و همدلی کاری کنیم تا گام های مثبتی برای توسعه ی دانشگاه برداشته شود.

وی همچنین اظهار کرد: ما مصمم هستیم تا روند توسعه ی دانشگاه را سرعت بخشیده و همانند رؤسای قبلی که زحمت کشیدند کارهای ماندگاری از خود به یادگار بگذاریم.


رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه گفت: سیاست کلی ما از ابتدا این بود که از توانمندی و ظرفیت هیأت علمی دانشگاه یاسوج برای عضویت در هیأت ممیزه و کمیسیون ها استفاده گردد که انشاءالله این امر به زودی میسر و ترکیب هیأت ممیزه جدید با عضویت هیأت علمی های خود دانشگاه ترمیم و اصلاح شود، دانشگاه یاسوج اینک به جایگاهی رسیده که می تواند هیأت امنای مستقل و پویایی داشته باشد و ما از این امر استقبال خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه در مورد مطالبات اعضای هیات علمی گفت: موضوع مطالبات اعضای هیأت علمی در خصوص یکسان سازی در دستور کار قرار دارد و امیدوارم که تا پایان دی ماه به نتیجه برسد.


آقای دکتر کرمی در خصوص استقلال مالی دانشکده ها با توجه به سابقه ی پیگیری موضوع گفت: استقلال مالی دانشکده ها در زمان مرحوم دکتر عسکریان از جمله برنامه هایی بود که شخصاً پیگیر آن بودم ولی به نتیجه نرسید ولی از ضروریات است و سعی خواهم کرد با بررسی نیروی انسانی و شرایط و ضوابط اداری و مالی به صورت جدی آن را پیگیری کنم.

رئیس دانشگاه در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از حضور گرم و صمیمی اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی گفت: جلسه ی خوب و مفیدی بود و قطعاً از آنها استفاده خواهم کرد.

وظیفه ام بود که خدمت شما برسم اگر چه از رفتارهای پوپولیستی خوشم نمی آید اما درب محل کارم روی هیأت علمی باز است و توصیه های لازم در زمینه ی تکریم اعضای هیأت علمی را به کارکنان دفترم گوشزد کرده ام که نباید پشت درب اتاق بمانند. حال هم بر همین اساس و به منظور احترام شما بزرگواران که سرلوحه ی کارم است خدمت رسیده ام و اگر نمی آمدم احساس می کردم به وظیفه ام عمل ننموده ام.


پیش از سخنان آقای دکتر کرمی، جناب آقای دکتر رضایی رئیس محترم دانشکده، معاونین ایشان و جمعی از اعضای هیأت علمی طی سخنان مبسوطی ضمن تبریک به آقای دکتر کرمی مسائل و مشکلات دانشکده را مطرح و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه به سؤالات و مسائل مرتبط پاسخ دادند.