اخبار > بیان سیاست های جدید وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه هاسه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠ :: ٠٨:٤١
دکتر احمد عریان مطرح کرد:

بیان سیاست های جدید وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه ها

در تاریخ 1400/07/19 جلسه هماهنگی و استقبال از دانشجویان ، به منظور بیان سیاست های جدید وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاههای کشور در دانشگاه یاسوج تشکیل شد

بیان سیاست های جدید وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه ها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، این جلسه با حضور ریاست محترم دانشگاه ، هیات رییسه ، روسای دانشکده ها و مدیران آموزشی دانشگاه (بصورت وبیناری) و جمعی از مدیران مرتبط با موضوع در سالن حوزه ریاست دانشگاه تشکیل و موضوع بازگشایی دانشگاه یاسوج مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه دکتر عریان رییس محترم دانشکاه یاسوج،  خلاصه ای از مباحث مطرح شده در جلسه وبیناری رؤسای دانشگاه های کشور با وزیر محترم علوم را بیان و بر اجرای سیاست های مورد نظر مقام عالی وزارت تأکید کردند. 

سپس حجت الاسلام قلندری مسئول نهاد رهبری در دانشگاه یاسوج ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و مناسبت های جاری اعلام آمادگی نهاد رهبری برای همکاری با معاونت دانشجویی و فرهنگی بر ضرورت برنامه ریزی دقیق برای حضور دانشجویان تاکید کردند.

وی همچنین برنامه ریزی آموزشی دانشگاه را با توجه به  احتمال استقبال تدریجی دانشجویان برای حضور در دانشگاه به صورت مجازی و حضوری ضروری دانستند.

در ادامه جناب آقای دکتر موسایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گزارشی از وضعیت آموزشی ، شرایط آمادگی دانشگاه و بایدها و نباید هایی که برای استقبال از دانشجویان و آغاز سال تحصیلی است و ضرورت دارند را  ارایه کردند.

سپس آقای دکتر منتظر ظهوری در مورد اسکان دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خوابگاه ها در ایام کرونا ،پیگیری طرح های پژوهشی و موافقتنامه های علمی، ارتباط جامعه و صنعت بویژه دستاوردهای مالی دانشگاه ماحصل این طرح ها و  قراردادهای بین المللی در دست پیگیری، گزارشی به سمع حاضرین رسانیدند.

آقای دکتر دهبانی پور در خصوص آمادگی معاونت دانشجویی و فرهنگی برای حضور دانشجویان مطالبی پیرامون ، تجهیزخوابگاه ها، تعیین تکلیف نقلیه ، برنامه ریزی سلف سرویس و مدیریت توزیع،سالن های ورزشی و فضاهای سبز ، همکاری متقابل با نهادهای فرهنگی دانشگاه ، اطلاع رسانی واکسیناسیون دانشجویان پیرامون آمادگی معاونت را برای اجرای برنامه های مورد نظر اعلام کردند.

در ادامه جناب آقای دکتر گودرزی معاون اداری و مالی دانشگاه ضمن اعلام پیگیری مستمر و معمول کارها  در مورد رفع نواقص و مشکلات مطرح شده در جلسه که برای استقبال از دانشجویان ضروری است آمادگی معاونت را برای دریافت مکاتبات معاونت های مرتبط و واحدهای دیگر اعلام کردند.

آقای مهندس باقری مدیرامورآموزشی گزارشی از فرایند ثبت نام و آمار دانشجویان در مقاطع مختلف ارایه کردند.

آقای دکتر احمدوند مدیر امور اداری هم گزارشی از وضعیت واکسیناسیون کارکنان و هیأت علمی ارایه دادند، وی تشویق و ترغیب دانشجویان برای واکسیناسیون را ضروری دانستند و راهکارهایی برای نیل به این اهداف بیان کردند.

در ادامه جمعی از مدیران و مسئولین دانشکاه که بصورت وبیناری در جلسه حضور داشتند نقطه نظرات و دیدگاههای خود را پیرامون موضوعات مختلف بازگشایی دانشگاه مطرح کردند.

در این جلسه رییس دانشگاه ضمن جمع بندی مسائل مطرح شده و تأکید بر سیاست های مورد نظر وزیر محترم علوم با رؤسای دانشگاههای کشور به سوالات  و ابهامات مطرح شده پاسخ و راهکارهای مورد نیاز را ارایه دادند.

رئیس دانشگاه یاسوج در پایان از همه واحدهای دانشگاه خواستند با آمادگی کامل و البته رصد شرایط کرونایی منطقه برنامه ریزی نموده و در جلسات بعدی روند پیشرفت امور را به ایشان گزارش دهند.